HABERLER - Futbol
Veysel Giley'den Önemli Açıklamalar!
12numara.org'un derbiyi omuz omuza izleyelim önerisine ultrAslan'dan sert tepki geldi. ultrAslan yönetim kurulu üyesi Veysel Giley 'fantezi yapmaya çalışıyorlar bizim muhatabımız onlar değil, Genç Fenerbahçeliler' dedi.

Ankara’da son yaşanan hain terör saldırısında 37 vatandaşımız hayatını kaybetti. Vefat edenler arasında Galatasaray ve Milli Takım futbolcusu Umut Bulut’un babası Kemal Bulut da vardı. Spor camiası bu acı kayıp sonrası aynı doğrultuda birleşti. Umut Bulut’un acısını paylaştı.

Hafta sonu ise Galatasaray – Fenerbahçe arasında derbi maç oynanacak. Bu karşılaşma öncesi Fenerbahçe taraftar sitesi 12numara.org bir paylaşım yaparak derbinin iki takım taraftarlarının birlikte izlemesi önerisinde bulundu.

12Numara.org’un bu isteği ultrAslan tarafından karşılık bulmadı. Radyospor’a bağlanan eski ultArslan Başkanı ve ultrAslan Yönetim Kurul Üyesi Veysel Giley, 12Numara.org’u dikkate almadıklarını söyledi. Giley “Onlar gündem oluşturmak için böyle bir şey istiyorlar. Bizim muhatabımız Genç Fenerbahçeliler, 12Numara.org’u kale almıyoruz dedi.

“12NUMARA BİZİM MUHATABIMIZ DEĞİL”

Konuşmalarına devam eden Giley, “Dostluklar böyle kötü durumlardan sonra ortaya çıkmamalı. Dostluklar genel anlam itibari ile temelden olması lazım. Türkiye’deki bütün taraftar gruplarını bir araya geleceği “Teröre karşı tek vücut” yürüyüşü yapmayı düşünüyoruz. Bunun organizasyon için çalışmalarımız sürüyor. Nasıl birliktelik olur onun mesajını vermek istiyoruz. Galatasaray’ın Fenerbahçe taraftarı ile maç izlemesi fantezileri değil bunu geniş yelpazede, geniş açılımda ele almak lazım” İfadesini kullandı.

12Numara’da böyle birşeyin mümkün olmadığını biliyor diyen Veysel Giley “40 bin kombine satılmış, bütün biletler tükenmiş, seyirci yasağının kanun ile düzenlendiği bir ortamda, il güvenlik kurulunun aldığı kararlar var. Onların ki tamamen fantezi kendi gündemlerini oluşturmaya çalışıyorlar başka birşey değil.” şeklinde konuştu.

“TERÖRE KARŞI HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Çok yakın zamanda bütün taraftar gruplarının katılacağı, teröre karşı ortak hareket edeceğimiz bir yürüyüşü kısa bir zamanda yapmayı düşünüyoruz diye konuşan Giley “Sadece Galatasaray, Beşiktaş ya da Fenerbahçe değil bütün taraftar gruplarının katılacağı bir yürüyüş yapacağız. Tek Türkiye’yiz, başka Türkiye yok. Birliktelik mesajını en güzel şekilde vereceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Sporcope

EN ÇOK OKUNAN HABERLER