MAKALELER
İskender Baydar
Kafamda 'Kocaman' Sorular

 LİGİN bitmesine 4 hafta kala, manzara iyiden iyiye netleşti. Netleşti ama Galatasaray’ın şampiyonluğa iyice yaklaşması kadar, Aykut Kocaman’ın Gençlerbirliği yenilgisi sonrası yaptığı açıklamalar konuşuluyor Pazar gecesinden beri.
KOCAMAN, Galatasaray’ın saha içinde ve dışında şampiyonluğu bırakmayacağını iddia ederek, “Neyse…” ve “Zamanı gelince konuşuruz…” gibi sinsice kurgulanmış cümlelerle ezeli rakibini suçlamayı, itham etmeyi, zan altında bırakmayı denedi.
PEŞİNEN söyleyeyim, bu çamur Galatasaray’a bulaşmaz.
SAHA içinde kadro ve oyun olarak kimin daha üstün olduğu, puan tablosuna yansıyan net bir durum; tartışmaya gerek bile yok… Galatasaray’ın son 54 haftanın 52’sini lider tamamlaması da bu alandaki üstünlüğünün belgesi zaten.
SAHA dışına gelince…
Aykut Kocaman’a birkaç küçük sorum olacak eğer izni olursa.
Başlayalım…
GALATASARAY’DAN “Galatasarayımız” diye söz eden bir federasyon başkanımız var da biz mi bilmiyoruz?!
GALATASARAYLI bir oyuncu, rakip oyuncu ve teknik direktöre ağız dolusu küfretti, bu durum görüntülerle belgelendi, karşı takım şikayetçi oldu, buna rağmen yetkili kurullar hiçbir işlem yapmadı da bizim mi haberimiz yok?!
GALATASARAY’IN teknik direktörü sahaya girip hakemin üstüne yürüdü ve ceza almadı da, siz sadece “Bu zevki size tattırmayacağım” dediğiniz için önce 3 maç, ardından topu yere vurdunuz diye 9 maç ceza aldınız da kamuoyu fark etmedi mi?!
ARENA’NIN koridorlarında kavga çıktı, iki kişi bıçaklandı, bu durum emniyet kayıtlarına geçti, olay örtbas edildi ve kulüp aleyhine herhangi bir cezai işlem uygulanmadı da bizler mi atladık?!
GALATASARAY hakkındaki her talebe en üst sınırdan ceza veren; Galatasaray’dan gelen her itirazı reddeden PFDK’nın başında Galatasaray Spor Kulübü üyesi bir başkan var da, bizler bu durumun farkında değil miyiz?!
AYNI kurulun raportör koltuğunda, özellikle şike sürecinde taraflı tutumu iyice ayyuka çıkan Fenerbahçeli bir yorumcunun değil de benim mi avukatım oturuyor?!
SADECE son bir hafta içinde, rakip oyuncunun koluna çarpıp gol olan top gol sayılmazken, kendi oyuncusunun elinden sekerek önüne düşen topa vurmasıyla gol sayılan gol hangi takımın maçlarına denk düştü?!
ÖRNEKLERİ çoğaltmak, ekinlere, tarlalara girmek de var ama o artık Yargıtay’ın işi…
Biz de bu noktada “Neyse…” diyelim, “Zamanı gelince konuşuruz…” diye ekleyelim ve sözü Aykut Kocaman’a bırakalım.
HAYIR, söyleyebilecek bir şeyi olduğunu düşünmüyorum da, bu noktadan sonra lafı nasıl çevireceğini çok merak ediyorum.

 

Twitter: http://www.twitter.com/iskenderbaydar 

Kaynak: http://amkspor.com/2013/04/23/kafamda-kocaman-sorular.html